Nastavenie domáceho WiFi routera

Informácie o tom čo je router, ako ho pripojiť na Internet a ako sa k nemu pripojiť cez WiFi si môžete prečítať v tomto článku.

Router, ktorý si u nás (v EHS) zakúpite Vám bezplatne nastavíme. Nasledujúci návod je určený užívateľom, ktorí si zakúpili router inde, alebo si nastavenie routera vymazali (napr. tlačidlom reset).

Otvorenie konfiguračnej stránky routera

Domáce routery sa nastavujú pomocou webového prehliadača. Pri prvotnej konfigurácii je potrebné sa pripojiť k routeru káblom (konektor LAN). Počítač si nastaví komunikačné parametre podľa routera.

Na pripojenie ku konfiguračnej stránke routera zadáme v prehliadači do poľa adresa IP adresu routera. Táto je uvedená v návode k routeru a obvykle aj na jeho zadnej strane. Často to býva adresa 192.168.1.1, 192.168.1.9, alebo podobná. Adresu routera môžete zistiť aj z počítača príkazom ipconfig z príkazového riadka. Je uvedená ako Východzia brána, resp. Default gateway.

Pripojenie ku konfigurácii routera vyžaduje zadanie užívateľského mena a hesla. Od výroby býva nastavené meno aj heslo admin. Podrobnosti nájdete v návode k routeru, prípadne na jeho zadnej strane. V prípade, ak sme Vám router nastavili v EHS, zavolajte na náš hotline (034 / 330 1111) a heslo Vám vygenerujeme.