TOP 1 2
PRE VÁS / PRE FIRMY
Hotline: +421 34 330 1111

Zabezpečte si Facebook

Facebook pre zvýšenie bezpečnosti umožňuje:

  • šifrovanie všetkej komunikácie s klientom; Vďaka čomu nebude môcť hacker (bez Vášho vedomia) sledovať Vašu komunikáciu s Facebookom
  • doplniť k užívateľskému menu a heslu ďalší bezpečnostný prvok (mobilný telefón); Bez Vášho mobilného telefónu sa hacker nebude môcť pripojť na Váš účet (zo svojho počítača) aj v prípade, keď bude poznať Vaše heslo.

Obe nastavenia sú trochu schované v nastaveniach účtu (Account Settings).

Cez ikonu vpravo hore si otvorte si nastavenia účtu (Account Settings).

Tu si zvoľte vľavo zabezpečenie (Security) a bezpečné surfovanie (Secure Browsing). Zapnite si bezpečné pripojenie k Facebooku pomocou https a nastavenie uložte.

Zabezpečenie prihlásenia pomocou mobilného telefónu si nastavíte v schválení prihlásenia (Login Approvals). Tu je potrebné zapnúť vyžadovanie bezpečnostného kódu pri prihlásení z neznámych počítačov. Pri tom zadáte telefónne číslo Vášho mobilného telefónu, na ktoré Vám pri prihlásení bude zasielaná SMS-ka s bezpečnostným kódom.

Ak vlastníte smartfón s nainštalovanou aplikáciou Facbooku, môžete si v nej aktivovať aj generátor kódov. Tým odpadne niekedy zdĺhavé čakanie na SMS.

Pri ďalšom prihlásení z nového počítača si už od Vás Facebook po zadaní Vášho užívateľského mena a hesla vyžiada aj bezpečnostný kód.

Nenechávajte Facebook prihlásený bez dozoru

Ak sa Vám nechce pri každom otvorení Facebooku prihlasovať a zapli ste si zostať prihlásení (Keep me logged in) zabezpečte, že nikto iný nemá k Vášmu počítaču (resp. užívateľskému účtu) prístup. Pri vzdialení od počítača ho zamknite a nastavte si heslo, ktoré bude pri odomknutí vyžadovať.

Ak počítač využíva viac užívateľov, vytvorte na ňom každému z nich samostatný účet chránený heslom.

Pri prihlasovaní z verejného počítača nezapínajte zostať prihlásený a pred odchodom z Facebooku sa odhláste.

Nedávajte svoj mobil z ruky

Ak ste si nastavili mobilný telefón ako ďalší bezpečnostný prvok pre prihlásenie, alebo cezeň na Facebook pristupujete, nedávajte ho z ruky. Ani priateľom.

Heslo

Nepoužívajte jednoduché heslo. Heslo by malo pozostávať z aspoň 8-mich znakov s kombináciou veľkých a malých písmen a číslic. Ak máte problém si takéto heslo pamätať, skúste si ho vytvoriť napr. z prvých písmen slov nejakej obľúbenej pesničky, medzi ktoré zamiešate aj nejaké číslo.

Ak už si heslo musíte zapísať, zapíšte si ho na miesto, kam máte prístup len Vy. Nemusím snáď prípomínať, že heslo by ste mali poznať len Vy a nikto iný.

Chráňte svoj počítač, alebo smartfón pred vírusmi

Vírus v počítači môže odhaliť hackerovi Vašu komunikáciu, heslá a ďalšie údaje. Vírus v smartfóne mu môže dokonca bez Vášho vedomia preposlať aj bezpečnostný kód potrebný na prihlásenie (a nielen k Facebooku, ale aj bankingu a ďalším službám).

Na ochranu pred vírusmi v počítači aj mobile si môžete vybrať z množstva antivírových programov. Aj v takom prípade však uvážte aké stránky navštevujeje a aké aplikácie si inštalujete.

Neignorujte bezpečnostné varovania prehliadača v súvislosti s SSL certifikátmi

SSL certifikát šifruje Vašu komunikáciu so serverom a overuje identitu servera. Hacker môže odsledovať šifrovanú komunikáciu len ak Vášmu prehliadaču podvrhne certifikát servera. V takom prípade Vás prehliadač upozorní a je na Vás, aby ste komunikáciu okamžite ukončili.

Potrebujete poradiť? Zavoláme Vám!

Nechajte nám vaše číslo. Radi vám telefonicky poradíme.