TOP 1 2
PRE VÁS / PRE FIRMY
Hotline: +421 34 330 1111

Nastavenie SSL šifrovania pri prenose e-mailov

Prečo

Komunikácia s mail serverom (pri príjmaní a odosielaní e-mailov) prebieha štandardne bez šifrovania. To znamená, že ak je niekto schopný zachytiť Vašu komunikáciu s mail serverom, môže získať Vašu korešpondenciu. Ak ste pripojení do Internetu prostredníctvom mikrovlnného pripojenia, je toto riziko veľké. Nastavením šifrovania vo Vašom poštovom programe podstatne sťažíte útočníkovi prečítanie Vašej komunikácie s mail serverom.

Ako

Postup je pre najpoužívanejšieho klienta pošty - MS Outlook Express 6. Program Mozilla Thunderbird pri vytváraní e-mailového účtu nastaví šifrovanú komunikáciu so serverom automaticky. Pre ostatné programy je postup podobný.

Otvoríte zoznam Vaších účtov príkazom z menu "Nástroje" -> "Účty". Tu si vyberiete účet, ktorý používate pri pripojení k nášmu serveru (jeho názov nemusí byť rovnaký, ako je na obrázku) a kliknite na tlačidlo "Vlastnosti".

Na karte účtu vyberte záložku "Spresnenie" a označte, že server odchádzajúcej (SMTP) aj prichádzajúcej (POP3) pošty vyžaduje zabezpečené pripojenie (pozor na čísla portov) a zatvoríte dialóg tlačidlom "Ok". Taktiež zatvoríte okno so zoznamom účtov tlačidlom "Zavrieť".

V ďalšom kroku preveríte, či máte nainštalovaný potrebný certifikát. Spustíte príjem pošty tlačidlom "Prijať/Odoslať". Ak sa počas príjmu zobrazí upozornenie zabezpečenia podobné ako na obrázku, je potrebné nainštalovať certifikát Certifikačnej autority EHS. Zatvoríte upozornenie tlačidlom "Nie" a pokračujete podľa návodu na inštaláciu certifikátu.

Možné problémy

V prípade, že máte nainštalovaný antivírový program (napr. NOD32, Norton Antivirus), môže sa stať, že odosielanie pošty šifrovaným pripojením nebude možné a skončí s chybou. Predpokladáme že je to preto, lebo antivírový program "nevidí" obsah šifrovanej komunikácie a teda nemôže skontrolovať odchádzajúcu poštu proti vírusom. V takom prípade sú možné dve riešenia - buď vypnúť odosielanie mailov šifrovaným pripojením, alebo zakázať antivírovému programu kontrolu odchádzajúcej pošty.

 

 

 

Potrebujete poradiť? Zavoláme Vám!

Nechajte nám vaše číslo. Radi vám telefonicky poradíme.