TOP 1 2
PRE VÁS / PRE FIRMY
Hotline: +421 34 330 1111

Diagnostika siete

Niektoré problémy pri prístupe na Internet si môže odstrániť aj sám užívateľ. Operačný systém Microsoft Windows XP obsahuje nástroj Diagnostika siete, ktorý najčastejšie problémy dokáže nájsť sám. Majitelia starších operačných systémov sa musia spoľahnúť na príkazy ping a tracert.

Ako

Nástroj Diagnostika je súčasťou programu Systémové informácie (Štart -> Programy -> Príslušenstvo -> Systémové nástroje -> Systémové informácie). V ňom z menu Nástroje spustíte Diagnostiku siete.

diagnostika siete

Najprv si môžete Nastaviť možnosti kontroly. Tu je stačí označiť Možnosti: Ping a Connect, a Kategórie: Sieťové adaptéry (prípadne Modemy, ak ste pripojení prostredníctvom modemu). Ak máte problém s e-mailom označte aj kategóriu Poštová služba, pri problémoch s Internet Explorerom Internetový server proxy. Čím viac toho označíte, tým viac výsledkov bude mať kontrola a tým budú menej prehľadné.

Kontrolu spustíte kliknutím na Umožňuje kontrolu systému. Po jej ukončení sa zobrazia výsledky. Tie sú rozdelené podľa vybraných kategórií. Výsledok kontroly sa farebne zobrazí v pravej časti. Ak Diagnostika siete odhalí problém (ZLYHANIE), klikaním na názov položky postupne odkryjete problém a možno aj jeho príčinu.

V našom príklade bola chyba v zlom názve príchodzieho (POP3) servera.

Potrebujete poradiť? Zavoláme Vám!

Nechajte nám vaše číslo. Radi vám telefonicky poradíme.